Kedi Sineklik

Yazın en büyük böcek sıkıntılarından biri tahmin ettiniz gibi sivri sineklerdir. Bu sinir bozucu durum Temmuz ve Ağustos aylarında en çok sinirlendiren kişilerdir, bu yüzden kediniz ile dışarıdayken bunu aklınızda bulundurun. Sivrisinek ısırıkları, solucanlar ve muhtemelen Zika virüsü de dahil olmak üzere kedilerle ilgili sayısız sorunlara yol açabilir, ancak bu virüsün evcil hayvanları nasıl etkilediği hakkında çok az şey biliniyor (yani, hiçbir araştırma yapılmadı). CDC “Şu anda, hayvanlar Zika virüsünün yayılmasını dahil görünmüyor.” Şeklinde düzenlenmiştir

Sivrisinek ısırıklarına gelince önleyici tedbirler almak ve özellikle kediler için özel olarak sivrisinek kovucu maddeler kullanmak, özellikle de kedinizle birlikte Zika vakalarının bildirildiği bir bölgeye seyahat ediyorsanız, en iyisidir. Bununla birlikte, daha güçlü itici gazlar, arkadaşlarınız için değil , sadece köpekler için kullanılmalıdır .

Pireler ve keneler yaz aylarında başa çıkmak için başka bir büyük sorundur. Bu sizin pisilerle üzerinde önleme başlamak önemlidir erken pire bir istila haline gelmeden. Evinizi ilaçlamak eğlenceli değildir, özellikle birden fazla evcil hayvanınız varsa.

Sizde kedi sinekliği için hemen bizi arayın!